Onvertaalbaar
Lisette Ma Neza
Nederlands | 02-03-2026 | 88 pagina's
9789059964020
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
14,99
Let op: enkel afhalen in de winkel mogelijk!
Betaling kan online of in de winkel
Tekst achterflap
Onvertaalbaar is de intieme zoektocht van Lisette Ma Neza naar een eigen taal. Zelf groeide ze op in een meertalige omgeving, en ontdekte ze het 'onvertaalbare'. Via woorden, herinneringen en ontmoetingen verkent ze hoe taalgrenzen zowel botsen als in elkaar overvloeien, en hoe een andere taal zowel kwetsbaar als verrijkend kan zijn.
'Tijdens het lezen zei ik "ja" tegen elke pagina. Lisette benadrukt op treffende en poëtische wijze de waarde van meertaligheid en de rijkdom die het met zich meebrengt. Door al onze talen - of ze nu gesproken, gezwegen, geërfd of onderweg opgepikt zijn - aan een tafel te zetten, schetst ze een levendig, divers gezelschap dat onze identiteit verrijkt en verdiept. Het is een inspirerend pleidooi om onze meertaligheid te koesteren en te vieren, omdat het ons verbindt, ons laat groeien en ons laat zien wie we werkelijk zijn!'
- Babs Gons, auteur en Dichter der Nederlanden (2023-2025)
'Er zijn weinig mensen die met woorden zo kunnen raken, dat het lijkt alsof ze je zowel een spiegel voorhouden als een raam naar hun magische innerlijke wereld openzwaaien. Lisette doet dat telkens weer, en ik ben dankbaar haar te mogen lezen en van haar te kunnen leren.'
- Dalilla Hermans, auteur en theatermaker
Beschrijving
Onvertaalbaar is de intieme zoektocht van Lisette Ma Neza naar een eigen taal. Zelf groeide ze op in een meertalige omgeving, en ontdekte ze het 'onvertaalbare'. Via woorden, herinneringen en ontmoetingen verkent ze hoe taalgrenzen zowel botsen als in elkaar overvloeien, en hoe een andere taal zowel kwetsbaar als verrijkend kan zijn.
'Tijdens het lezen zei ik "ja" tegen elke pagina. Lisette benadrukt op treffende en poëtische wijze de waarde van meertaligheid en de rijkdom die het met zich meebrengt. Door al onze talen - of ze nu gesproken, gezwegen, geërfd of onderweg opgepikt zijn - aan een tafel te zetten, schetst ze een levendig, divers gezelschap dat onze identiteit verrijkt en verdiept. Het is een inspirerend pleidooi om onze meertaligheid te koesteren en te vieren, omdat het ons verbindt, ons laat groeien en ons laat zien wie we werkelijk zijn!'
- Babs Gons, auteur en Dichter der Nederlanden (2023-2025)
'Er zijn weinig mensen die met woorden zo kunnen raken, dat het lijkt alsof ze je zowel een spiegel voorhouden als een raam naar hun magische innerlijke wereld openzwaaien. Lisette doet dat telkens weer, en ik ben dankbaar haar te mogen lezen en van haar te kunnen leren.'
- Dalilla Hermans, auteur en theatermaker
Details
| EAN : | 9789059964020 |
| Uitgever : | Uitgeverij Lannoo |
| Publicatie datum : | 02-03-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 183 mm |
| Breedte : | 123 mm |
| Dikte : | 10 mm |
| Gewicht : | 93 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 88 |
| Reeks : | Karakters |
| Keywords : | meertaligheid;taalgebruik;identiteit en taal |