Een wereld van kansen met Python
Ad Ridder-Henk Tijms
Nederlands | 27-02-2026 | 96 pagina's
9789050412186
Paperback / softback
23,00
Let op: enkel afhalen in de winkel mogelijk!
Betaling kan online of in de winkel
Tekst achterflap
Wiskundig kunnen programmeren in Python is een essentiële vaardigheid in de meeste exacte studierichtingen. In dit boek willen we laten zien hoe Python ingezet kan worden voor Monte Carlosimulatie van complexe kansproblemen. Voor elk van negentien kansproblemen uit het leven van alledag geven we, naast een wiskundige analyse, uitgewerkte Python-codes voor de simulatie van het betreffende probleem. De kansproblemen omvatten onder meer het honderd-gevangenenprobleem, het verzamelaarsprobleem van voetbalplaatjes, een casinospel en de wet van Benford, toeval in dopingtesten, strafschoppenseries in voetbal, en het Kelly inzetsysteem voor sportweddenschappen. De Python-codes zijn te downloaden van de website van de uitgever. De unieke opzet van het boek maakt het geschikt voor activerend onderwijs met zelfwerkzaamheid en discussie.
Beschrijving
Wiskundig kunnen programmeren in Python is een essentiële vaardigheid in de meeste exacte studierichtingen. In dit boek willen we laten zien hoe Python ingezet kan worden voor Monte Carlosimulatie van complexe kansproblemen. Voor elk van negentien kansproblemen uit het leven van alledag geven we, naast een wiskundige analyse, uitgewerkte Python-codes voor de simulatie van het betreffende probleem. De kansproblemen omvatten onder meer het honderd-gevangenenprobleem, het verzamelaarsprobleem van voetbalplaatjes, een casinospel en de wet van Benford, toeval in dopingtesten, strafschoppenseries in voetbal, en het Kelly inzetsysteem voor sportweddenschappen. De Python-codes zijn te downloaden van de website van de uitgever. De unieke opzet van het boek maakt het geschikt voor activerend onderwijs met zelfwerkzaamheid en discussie.
Details
| EAN : | 9789050412186 |
| Uitgever : | Epsilon Uitgaven |
| Publicatie datum : | 27-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 236 mm |
| Breedte : | 167 mm |
| Dikte : | 7 mm |
| Gewicht : | 202 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 96 |
| Reeks : | Epsilon uitgaven |
| Keywords : | waarschijnlijkheidsrekening;python (programmeertaal) |