De kemphaan
Marc van Houten
Nederlands | 10-03-2026 | 312 pagina's
9789045049878
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
27,99
Let op: enkel afhalen in de winkel mogelijk!
Betaling kan online of in de winkel
Korte beschrijving/Annotatie
Een liefdesverklaring aan de kemphaan, Nederlands meest verleidelijke broedvogel.
Tekst achterflap
Rond de vorige eeuwwisseling behoorden kemphanen nog tot de meest voorkomende weidevogels van Nederland. Tot zo’n vijfentwintig jaar geleden trokken ieder voorjaar tienduizenden kemphanen vanuit hun natte winterverblijfplaatsen in de Afrikaanse Sahel door Nederland. Maar tegenwoordig zien we in het voorjaar nog maar enkele duizenden kemphanen in onze graslanden en is het spotten van een kemphen met kuikens een unicum geworden.
De kemphaan is een van de meest opvallende en verleidelijkste Nederlandse broedvogels. Althans in het voorjaar, wanneer honkmannetjes, randmannetjes en satellietmannetjes, vaak uitbundig uitgedost, zich in een arena uitsloven om de gunst van de vrouwtjes te winnen.
Marc van Houten beschrijft deze toernooien uitgebreid in zijn monografie en brengt zo een liefdesverklaring aan deze gepassioneerde vogel. En weemoedig gaat hij in op de oorzaken van de achteruitgang van deze weidevogels in Nederland.
Beschrijving
Rond de vorige eeuwwisseling behoorden kemphanen nog tot de meest voorkomende weidevogels van Nederland. Tot zo’n vijfentwintig jaar geleden trokken ieder voorjaar tienduizenden kemphanen vanuit hun natte winterverblijfplaatsen in de Afrikaanse Sahel door Nederland. Maar tegenwoordig zien we in het voorjaar nog maar enkele duizenden kemphanen in onze graslanden en is het spotten van een kemphen met kuikens een unicum geworden.
De kemphaan is een van de meest opvallende en verleidelijkste Nederlandse broedvogels. Althans in het voorjaar, wanneer honkmannetjes, randmannetjes en satellietmannetjes, vaak uitbundig uitgedost, zich in een arena uitsloven om de gunst van de vrouwtjes te winnen.
Marc van Houten beschrijft deze toernooien uitgebreid in zijn monografie en brengt zo een liefdesverklaring aan deze gepassioneerde vogel. En weemoedig gaat hij in op de oorzaken van de achteruitgang van deze weidevogels in Nederland.
Details
| EAN : | 9789045049878 |
| Uitgever : | Atlas-Contact |
| Publicatie datum : | 10-03-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 218 mm |
| Breedte : | 151 mm |
| Dikte : | 25 mm |
| Gewicht : | 487 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 312 |
| Reeks : | Vogelserie |
| Keywords : | kemphanen |