Isles of the Emberdark
Brandon Sanderson
Engels | 03-02-2026 | 400 pagina's
9781399634533
Paperback / softback
25,99
Let op: enkel afhalen in de winkel mogelijk!
Betaling kan online of in de winkel
Tekst achterflap
From #1 New York Times bestselling author Brandon Sanderson comes a legendary standalone novel that navigates the seas and the stars of a far-future Cosmere. Illustrated by Esther Hi'ilani Candari.
All his life, Sixth of the Dusk has been a traditional trapper of Aviar - the supernatural birds his people bond with - on the deadly island of Patji. Then one fateful night he propels his people into a race to modernize before they can be conquered by the Ones Above, invaders from the stars who want to explo
Beschrijving
From #1 New York Times bestselling author Brandon Sanderson comes a legendary standalone novel that navigates the seas and the stars of a far-future Cosmere. Illustrated by Esther Hi'ilani Candari.
All his life, Sixth of the Dusk has been a traditional trapper of Aviar - the supernatural birds his people bond with - on the deadly island of Patji. Then one fateful night he propels his people into a race to modernize before they can be conquered by the Ones Above, invaders from the stars who want to explo
Details
| EAN : | 9781399634533 |
| Uitgever : | Hachette Collections |
| Publicatie datum : | 03-02-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 236 mm |
| Breedte : | 154 mm |
| Dikte : | 31 mm |
| Gewicht : | 507 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 400 |