Weidemelkers
Gert van den Bosch-Douwe Anne Verbrugge
Nederlands | 01-06-2026 | 160 pagina's
9789493526112
Paperback / softback
25,00
Let op: enkel afhalen in de winkel mogelijk!
Betaling kan online of in de winkel
Tekst achterflap
Koeien die van begin mei tot eind oktober dag en nacht buitenlopen, worden ook in het weiland gemolken. Door weidemelkers en niet zelden in een ‘doorloopwagen’ of een ‘aanbindwagen’. Het leek een uitstervend boerenras, maar niets minder bleek waar. Fotograaf Gert van den Bosch en auteur Douwe Anne Verbrugge bezochten voor dit boek tientallen weidemelkers en zestien van hen zijn in woord en beeld geportretteerd. In weer en wind.
Innemende portretten waarbij de dieren tijdens het melken duidelijk op hun gemak zijn. De oprechtheid en eigenzinnigheid van het boerenbestaan spat van de pagina’s af. De lezer ‘ruikt’ bij wijze van spreken de koeienpoep en de zoete zweem van rauwe melk. Een beeld waarin boer en koe optimaal figureren.
De eerlijke fotografie van Gert van den Bosch en de met passie geschreven verhalen van Douwe Anne Verbrugge weten de sfeer en de onvoorwaardelijke liefde voor het ambachtelijke boerenbestaan op het land optimaal te duiden.
Een schitterend eerbetoon aan een van de mooiste aspecten van het boerenleven
Beschrijving
Koeien die van begin mei tot eind oktober dag en nacht buitenlopen, worden ook in het weiland gemolken. Door weidemelkers en niet zelden in een ‘doorloopwagen’ of een ‘aanbindwagen’. Het leek een uitstervend boerenras, maar niets minder bleek waar. Fotograaf Gert van den Bosch en auteur Douwe Anne Verbrugge bezochten voor dit boek tientallen weidemelkers en zestien van hen zijn in woord en beeld geportretteerd. In weer en wind.
Innemende portretten waarbij de dieren tijdens het melken duidelijk op hun gemak zijn. De oprechtheid en eigenzinnigheid van het boerenbestaan spat van de pagina’s af. De lezer ‘ruikt’ bij wijze van spreken de koeienpoep en de zoete zweem van rauwe melk. Een beeld waarin boer en koe optimaal figureren.
De eerlijke fotografie van Gert van den Bosch en de met passie geschreven verhalen van Douwe Anne Verbrugge weten de sfeer en de onvoorwaardelijke liefde voor het ambachtelijke boerenbestaan op het land optimaal te duiden.
Een schitterend eerbetoon aan een van de mooiste aspecten van het boerenleven
Details
| EAN : | 9789493526112 |
| Uitgever : | Edicola Publishing |
| Publicatie datum : | 01-06-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 268 mm |
| Breedte : | 218 mm |
| Dikte : | 12 mm |
| Gewicht : | 565 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 160 |